pristupova cesta

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
bobino32
Posts: 2
Joined: 9.2.2016, 21:27
Contact:

pristupova cesta

Post by bobino32 »

Na moj pozemok ktory je vedený ako zastavané plochy a nadvoria mam pristup len cez parcely iných vlastnikov.Ale mam na mojom LV mám napisane ako ťarchu:

K parcele 278 prislucha pravo služobnosti pešom a vozom - 6/84

Na LV okolitých parciel ale nie je zapísaná žiadna ťarcha. Môže sa stať že by som mohol mať niekedy v buducnosti problémy s pristupom na moj pozemok ?
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: pristupova cesta

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Dobry den tarcha ma byt napisana na vasom liste vlastnictva a aj na liste vlastnictva pozemku cez ktory prechadzate. T.j. ak je len na vasom pozemku tak to treba dopisat aj na ostatne.

Otazka je hlavne ako sa to mohlo stat, ze sa pravo prechodu vymazalo z ostatných listov vlastnictva. Podla popisu, ktory tam mate na LV ako keby vecne bremeno bolo zapisane este v pozemkovej knihe a neprepisalo sa do katastra nehnutelnosti.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
bobino32
Posts: 2
Joined: 9.2.2016, 21:27
Contact:

Re: pristupova cesta

Post by bobino32 »

Prosím Vás a ako mám teraz postupovať aby som to mal naporiadku ?
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: pristupova cesta

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Mate k dispozicii listinu (zmluvu), ktora potvrdzuje toto pravo prechodu ?

To cislo 6/84 je predpokladam cislo pod ktorym sa tato zmluva zapisala, teda ak ju nemate mala by byt na katastri, alebo na prislusnom archive.

Alebo je to cislo Vas podiel ?

Ak ju mate treba ju preukazat katastru, aby toto pravo zapisal. Je mozne, ze bude pozadovat geometricky plan na tento zapis, aby sa tento prechod vyznacil aj na katastrálnej mape.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests