Kupa a nasledne vratenie pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
burrell
Posts: 1
Joined: 9.1.2012, 18:08
Contact:

Kupa a nasledne vratenie pozemku

Post by burrell »

Dobry den chcem sa opytat ako to je ak som predal pozemok ktori mi nasledne vratili neboli dodrzane nieake veci mne to osobne nevadi ale ide mi oto ako to bude prebiehat pozemok som predal pred mesiacom teraz mi ho vratia ja im vratim peniaze a napise sa spat na mna nebude dajaky problem a neviete ci budem musiet platit dan z predaja nesplnil som ani jednu podmienku od oslobodenia platenia dane pri predaji ale teraz ked mi ju vracaju tak neviem ci mam platit dan ked som vlastne nic nepredal dakujem
JUDr. Milan Ficek
Posts: 23
Joined: 5.2.2012, 16:54
Contact:

Re: Kupa a nasledne vratenie pozemku

Post by JUDr. Milan Ficek »

Dobrý deň,
k prevodu vlastníckeho práva na základe zmluvy dochádza, až zápisom (vkladom) do katastra nehnuteľností. V prípade, ak Vaša zmluva o prevode nehnuteľností neobsahovala všetky náležitosti, správa katastra Vás vyzve, aby ste v stanovenej lehote zmluvu doplnili. Pokiaľ sa tak nestane, správa katastra návrh na vklad vlastníckeho práva nepovolí. Pokiaľ teda nedošlo k právoplatnému povoleniu vkladu, má sa za to, že k prevodu vlastníckeho práva nedošlo. Ak ste už peniaze (kúpnu cenu) prevzali, budete ju musieť vrátiť. Žiadnu daň platiť nebudete.
JUDr. Mila Ficek, advokát Bratislava
lucia
Posts: 3
Joined: 30.3.2012, 13:32
Contact:

Re: Kupa a nasledne vratenie pozemku

Post by lucia »

dolezite je aby nebol povoleny vklad do KN. Navrh na vklad sa dá vziat spat so súhlasom oboch strán ale povolený vklad do KN sa spat vziat neda.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 33 guests