predaj

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
bozzio
Posts: 2
Joined: 20.1.2012, 19:04
Contact:

predaj

Post by bozzio »

Dobrý den, v dedickom konaní som získal lesné pozemky a ornú podu, všetko je v EKN, takže ani neviem aké pozemky to sú a kde presne ležia (Košický kraj, okres Michalovce, obce Beša, Ižkovce, Čičarovce). Chcel by som ich predať, alebo aspoň zistit ich prípadnú hodnotu. Bývam v čechách tak je to pre mna trochu z ruky :-) Prosím o radu ako postupovať. ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: predaj

Post by lukas »

Pre Ižkovce a Čičarovce je CKN aj EKN mapa na internete, v tomto článku nájdete návod.
Pre Bešu je na internete len CKN mapa, takže si buď pošlete žiadosť poštou aj s kolkami na vyhotovenie snímky z mapy alebo si dohodnete nahliadnutie a prídete do Veľkých Kapušian osobne.
bozzio
Posts: 2
Joined: 20.1.2012, 19:04
Contact:

Re: predaj

Post by bozzio »

ďakujem za odpoveď, ale skorej ma zaujímalo ako postupovat, kedže je to podielové vlastníctvo ( koľkých a akým sposobom oslovit spolupodielníkov, či musia súhlasit a biť kontaktovaný všetci, čo potom ďalej atd....) než začnem lietať po úradoch a platit kolky, tak by som to rád mal zistené predom. návšteva kapušian nieje velký problém, (horšie je to sa na úrade niečo dozvedieť :lol: ), ale či sa to vobec vyplatí. ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: predaj

Post by lukas »

Ak chcete previesť na niekoho iného, ako na blízku osobu, tak spoluvlastníci majú predkupné právo (§ 140 OZ). Takže im dáte písomnú ponuku s cenou za ktorú máte záujemcu o kúpu a tam majú 2 mesiace na vyjadrenie (§ 605 OZ) alebo sa rovno písomne vyjadria, že nemajú záujem.
Treba kontaktovať všetkých, ale ak by tam bol nejaký stopercentne nekontaktovateľný, tak ani to by nebol problém, pretože ak sa nebude on sám domáhať neplatnosti prevodu, tak je prevod platný (§ 40a OZ) a ak by aj, musel by to stihnúť v trojročnej premlčacej lehote (§ 100 a § 101 OZ).

pozn.: oz je občiansky zákonník
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests