Parcely C a E sa vobec neprekrývajú

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
MartinKo
Posts: 3
Joined: 25.9.2016, 9:51
Contact:

Parcely C a E sa vobec neprekrývajú

Post by MartinKo »

Dobrý deň, Vlastím parcelu E a chcem ju oplotiť. Problém je, že na danom území je v rámci parciel C len jedna obrovská parcela, ktorá zahrna vela parciel E vrátane mojej. Znamená to, že moja parcela E nemusí byt presne tam kde je a možu mi ju vymerat inde v rámci parcely C? Je možné pozemok využívat na danom mieste (parcelu E) aj ked parcela C je uplne iná? Ďakujem za odpovede
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Parcely C a E sa vobec neprekrývajú

Post by lukas »

Pozrite si tieto dva krátke články: Parcela registra C, Parcela registra E.

Predtým, než miniete peniaze na plot, určite si zavolajte geodeta, aby Vám vytýčil hranice. Ak by ste si to robili sám, nebudete to mať presne a v budúcnosti môžete mať problémy so susedmi. Geodet Vám môže aj spraviť geometrický plán, ktorým by sa z EKN parcely stala CKN a ten Vám objasní veci s tým súvisiace.
MartinKo
Posts: 3
Joined: 25.9.2016, 9:51
Contact:

Re: Parcely C a E sa vobec neprekrývajú

Post by MartinKo »

Ďakujem za radu .) No určite by som si to neohradil kým nebudem vedieť ako to je s tými a E. Osobne si myslím, že tie parcely E nebudu po vymeraní presne tam kde teraz ale budu uložené inak aj rozmerovo v parcele C.
MartinKo
Posts: 3
Joined: 25.9.2016, 9:51
Contact:

Re: Parcely C a E sa vobec neprekrývajú

Post by MartinKo »

No a pozrel som tie vaše linky a asi to tak bude, takže ďakujem ešte raz, uvidíme ako to vymerá geodet a ako stanoví geodetický plán.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests