Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany - BARMO

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Mirka

Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany - BARMO

Post by Mirka »

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Našla som si byt, ktorý chcem s priateľom kúpiť. Na LV medzi ťarchami som našla: Záložné právo v prospech: Slovenská republika - Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany ... Majitelia bytu mi povedali, že tam majú ešte nejakú sumu na vyplatenie. Ako postupovať? Byt chcem financovať cez hypotekárny úver.
trillan

Re: Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany - BARMO

Post by trillan »

Dobrý deň.

Obratte sa na záložcu, zistite si tam, či je vôbec možné takýto byt predať /napr. vek koľko musí užívať vlastník nehnuteľnosť a pod./a aká je výška dlhu.
Ak Vám to umožnia môžete postupovať:
- kúpiť aj s vecným bremenom a o dlh si znížiť kúpnu cenu / v zmluve môžete priamo vyčleniť sumu, ktorá pôjde napr. z hypotéky priamo záložcovi a on následne vydá kvitanciu, ktorým sa už Vaše záložne právo vymaže z LV/,
- vyplatiť dlh /záložca dá kvitanciu alebo zmluvu o zrušení vecného bremena/ a kupovať už bez vecného bremena.
Oboje sa teoreticky dá vykonať aj hypotékou, záleží však od pružnosti banky a podmienok aké sú vo vecnom bremene.

V každom prípade sa najprv dohodnite zo záložcom, bankou a samozrejme s vlastníkom /záleží od spôsobu riešenia/, aký bude nasledovný postup, tak aby ste v budúcnosti s tým nemali žiadne opletačky /ideálne aj písomnou formou/.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 71 guests