elektronické oznámenie návrhu na vklad

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
tamara

elektronické oznámenie návrhu na vklad

Post by tamara »

Dobrý deň,
ako postupovať v prípade elektronického oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad?
Ďakujem
Tamara
trillan

Re: elektronické oznámenie návrhu na vklad

Post by trillan »

Dobrý deň.

Je mi jasné, že chcete ušetriť, ale ak Vám nie je jasné ako to celé funguje, tak sa radšej do toho ani nepúštajte.

V princípe však platí, že musíte od seba oddeliť pojmy a to : elektronické oznámenie návrhu na vklad a elektronický podaný zamýšlani návrh na vklad. Až keď budete vedieť zabezpečiť oboje, až potom to môžete spojiť dokopy a tak to podať na kataster.

Elektronicý podaný návrh na vklad musí obsahovať zo stran všetkých účastníkov konania ZEP (zaručené elektronické podpisy) a ich certifikáty musia byť akceptovateľné na príslušnom okresnom úrade, katastrálnom odbore.

Ak už máte elektronick návrh na vklad, môžete k tomu priložiť aj v elektronickej forme priložený zamýšlaní návrh na vklad, ktorý musí taktiež obsahovať ZEP (nestačí len naskenovaná listiny poslaná bežnou mailovou poštou na kataster), čo ak ste neni napr. notár bude asi dosť obtiažne. Podobne treba postupovať ak zmluva obsahuje aj prílohy, napr. potvrdenie pri bytoch o nedoplatku a podobne...
Rico2327

Re: elektronické oznámenie návrhu na vklad

Post by Rico2327 »

A prečo vlastne to majú lacnejšie len tí, ktorí to ovládajú a nie všetci občania? Diskriminácia nezainteresovaných?
trillan

Re: elektronické oznámenie návrhu na vklad

Post by trillan »

Dobrý deň.

Zrejme ste to nepochopili, žiadna diskrimácia. Lacnejšie to môže mať každý občan v SR, ktorý dodrží určite jasne dané pravidlá (musíte si ich naštudovať a dodržať, tak ako každý, ktorý to chce využívať). Splnenie týchto podmienok v malom je však často finančne a zo začiatku aj časovo náročnejšie ako to vyriešiť klasicky. Ľudia, ktorí nie sú v tom zbehli často robia chyby a nakoniec na to časovo a aj finančne doplácajú.

Je napr. veľký problém predávajúcu babku presvedčiť, aby si zaviedla na svoje náklady elektronický podpis a to z dôvodu aby ste Vy ušetrili....a predstavte si, že takýchto ľudí mate napr. desať....

Ale, ako sa vraví, nevedomosť zákona neospravedlňuje....:)
mitchellmarsh820
Posts: 2
Joined: 30.9.2023, 8:59
Contact:

Re: elektronické oznámenie návrhu na vklad

Post by mitchellmarsh820 »

For seamless academic support, consider opting for Online Dissertation Help London UK. Whether you're working on a deposit proposal or any other aspect of your dissertation, our services provide convenience through electronic messages. Our expert team in London, UK, is committed to helping you every step of the way, ensuring your dissertation journey is smooth and prosperous. With online support, you can stay updated and receive timely guidance, making the process efficient and stress-free. Trust us to help you achieve your academic aspirations with ease.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests